با حضور اعضا برگزار شد
جلسه کارگروه کودک و نوجوان شورای استانی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت

ریاست شورای استانی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت بر عهده استاندار اصفهان می باشد که با حکم ایشان مسوولیت کارگروه کودک و نوجوان این شورا به کانون پرورش فکری واگذار شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان،جلسه کارگروه کودک و نوجوان شورای استانی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت با حضور سرپرست کانون و دیگر اعضا برگزار شد.

مهدی قربانی در این جلسه با بیان روند تشکیل این شورا گفت:ریاست شورای استانی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را استاندار اصفهان بر عهده دارند و اولین جلسه آن در ماه محرم امسال با حضور اعضا برگزار شد که نه کارگروه در همین راستا تشکیل گردید و با حکم دکتر زرگرپور ریاست کارگروه کودک و نوجوان این شورا به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واگذار شد.

وی سازمان بهزیستی،صداوسیما،آموزش و پرورش،کمیته امداد امام خمینی ره،هلال احمر و کتابخانه های عمومی اصفهان را اعضای این کارگروه اعلام کرد.

سرپرست کانون ادامه داد:قرار است در این کارگروه سیاست های اصولی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به صورت تخصصی ویژه کودکان و نوجوانان بررسی شود و پس از جمع بندی نظرات و پیشنهادات،برنامه های این کارگروه جهت تصویب به شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان ارائه گردد.

وی در ادامه با اشاره به کتاب پیرامون انقلاب اسلامی استاد شهید مطهری گفت:ایشان در این کتاب، اسلام،نقش کلیدی مردم و رهبری حضرت امام خمینی ره و ولایت فقیه را سه عاملی می داند که در پیروزی انقلاب اسلامی نقش ویژه و اساسی ایفا کرده و امروز نیز جهت تقویت نظام اسلامی باید این سه موضوع به صورت ویژه تقویت شود.

سرپرست کانون در ادامه با اشاره به اهمیت فرهنگ ایثار و شهادت به ویژه در میان نسل جدید گفت:رهبر معظم انقلاب همواره نسبت به تهاجم فرهنگی و نفوذ فرهنگی هشدار داده اند و یکی از ابزارها جهت مقابله با این نفوذ دشمن،اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت است و ما باید در این کارگروه با برنامه ریزی صحیح و اصولی در ترویج این فرهنگ کمک کنیم تا کودکان و نوجوانان هرچه بیشتر با مفاخر واقعی کشور که همانا شهدای انقلاب هستند آشنا شوند.

رییس کارگروه کودک و نوجوان شورای استانی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در ادامه پیشنهاداتی را برای این کارگروه ارائه کرد.انتقال مفاهیم مرتبط با ایثار و شهادت در بستر فعالیت های فرهنگی و هنری،برگزاری نمایشگاه های فصلی و مرتبط با این حوزه،فضاسازی های مناسب محیطی با طرح های زیبای هنری،برگزاری محفل های ادبی و خاطره گویی از زندگی شهدا،تولید نرم افزار و بازی های رایانه ای،مسابقات کتاب خوانی،یادوراه شهدای دانش آموز،برگزاری جشنواره های قصه گویی،اجرای سرود،تصویرگری و نقاشی از جمله پیشنهاداتی است که با انجام آن ها می توان در انتقال مفاهیم ارزشی به نسل جدید قدم های موثری برداشت.

مهدی قربانی اظهار کرد:شایسته است همه به این موضوع به عنوان یک تکلیف انقلابی و دینی نگاه کنند و اعضای این کارگروه نیز با تشکیل جلسات درون سازمانی نسبت به پیش بینی برنامه های جذاب و ثمربخش اقدام کنند تا با همکاری همه،فعالیت های این کارگروه ماندگار شود.

در ادامه این جلسه اعضای حاضر دیدگاه ها و نظرات خود در زمینه راهکارهای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بیان کردند.در پایان جلسه نیز مقرر گردید سازمان ها برنامه های خود را جهت ارائه به شورای استانی ارائه کنند تا پس از تصویب در شورا اجرایی گردد.