در راستای طرح سفر کتاب:
کاروان کتاب به رامیان رسید

کاروان کتاب که در راستای ترویج و توسعه فرهنگ کتاب خوانی در قالب طرح سفر کتاب از شهر مرزی مراوه تپه سفر خود را آغاز کرده بود، به شهر رامیان رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان، در همین راستا ضمن برپایی نمایشگاهی از کتاب های منتخب در مرکز رامیان، فعالیت های متنوعی با موضوع کتاب برای اعضا و دانش آموزان نمایش داده شد.
در روز اول دانش آموزان مدرسه پسرانه شهدا از نمایشگاه بازدید کرده و پس از معرفی چند کتاب از مجموعه کتاب های رسیده، به فعالیت دور خوانی و بلند خوانی برخی از کتاب ها پرداختند.
سپس با حضور در کارگاه های گروهی، اقدام به کتاب سازی نموده و با مراحل تهیه ساخت کتاب آشنا شدند.
در روز دوم دانش آموزان مدرسه دخترانه میر ولی ا.. که به دیدار یاران مهربان آمده بودند، به بلند خوانی کتاب "احمد و سارا" پرداخته و با توجه به محتوای آن، نمایش خلاق اجرا کردند.
هم چنین در سومین روز از برپایی نمایشگاه در مرکز رامیان، نشست نقد و بررسی کتاب "شعر خواهرم پرنده شد" برای اعضای مرکز با حضور مربی ادبی برگزار شد.
از مجموعه ی این کتاب ها "لک لک ها بر بام" اثر میندرت دویونگ برای گروه سنی نوجوان و کتاب "خواهرم پرنده شد" برای گروه سنی کودک به صورت طرح دیواری بزرگ تهیه شد.