حال و هوای این روزهای مراکز کانون در کرمان:
حضوری از جنس عشق در مراکز کانون پرورش فکری

علیرغم فرا رسیدن فصل امتحانات دانش آموزان، شوق حضور کودکان و نوجوانان کرمانی در مراکز فرهنگی هنری کانون همچنان ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون کرمان،امتحانات مدارس هم شوق حضور بچه ها را برای حضور در مراکز فرهنگی و هنری کانون کم رنگ نکرده است.
علاوه بر اعضایی که کانون را خانه دوم خود می دانند و حضور جدی و مستمری در فعالیت های مراکز فرهنگی هنری دارند این روزها به واسطه اجرای طرح کانون مدرسه، حضور جمع بیشتری از دانش آموزان در مراکز، رنگ و بوی تازه ای به کانون بخشیده است.
 
عقاب طلایی مهاجر به مهمانی کانون عنبرآباد رفت
بنا بر این گزارش، این عقاب طلایی که برای گذراندن فصل سرما به مناطق گرمسیر جنوب کرمان مهاجرت کرده بود و توسط شکارچیان زخمی شده است با هماهنگی محیط زیست و مربی مسوول کانون عنبرآباد ساعاتی را مهمان اعضای کانون این شهرستان شد.
در این برنامه اعضای کانون علاوه بر آشنایی با پرندگان مهاجر و نحوه ی زندگی آن ها برای حفاظت و نگهداری از محیط زیست با هم پیمان بستند.
عقاب زخمی 4 ساله توسط شهروندان دوستدار محیط زیست به اداره محیط زیست عنبرآباد تحویل داده شده است  که پس از تیمار و درمان و به دست آوردن سلامت کامل در دامان طبیعت رهاسازی می شود.
یک روز شاد با کودکان و نوجوانان مرکز شبانه روزی معین زاده رفسنجان
مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان رفسنجان با حضور در اقامتگاه شبانه روزی معین زاده و اجرای برنامه های متنوع فرهنگی هنری و ادبی لحظات شادی را در کنار کودکان و نوجوانان این مرکز گذراندند.
در ابتدای این دیدار سودابه صابری مربی فرهنگی کانون شماره یک رفسنجان درباره کانون و نوع فعالیت هایی که برای کودکان و نوجوانان انجام می دهد صحبت کرد.
سپس بچه ها با راهنمایی زهرا قدیری مربی ادبی این مرکز دلنوشته هایشان را به روی کاغذ آوردند.
مهرداد حدادی مربی مسوول کانون شماره یک رفسنجان هم به همراه اعضای ارشد این مرکز با اجرای نمایش طنز و دف نوازی لبخند شادی را بر لبان کودکان و نوجوانان بی سرپرست این مرکز شبانه روزی نشاندند.
برپایی کارگاه های آموزش قصه گویی برای دانش آموزان مدارس در بم و بروات
در همین حال مراکز فرهنگی هنری شهرستان های بم و بروات با اجرای طرح کانون مدرسه علاوه بر انجام فعالیت های فرهنگی، هنری و ادبی، فرصتی را فراهم کردند تا دانش آموزان شرکت کننده در این طرح فعالیت قصه گویی را به صورت تخصصی فرا گیرند.
کارگاه داستان نویسی در ماهان
 به درخواست آموزش و پرورش ماهان، 40 نفر از دانش آموزان علاقه مند به نویسندگی و داستان نویسی  با حضور در کارگاه ادبی مرکز فرهنگی هنری کانون ماهان با انواع داستان و شیوه های داستان نویسی آشنا شدند.