با همکاری کانون و آموزش و پرورش برگزار شد
طرح توانمندسازی دانش آموزان قصه‌گو در آبادان

طرح توانمندسازی دانش آموزان در زمینه‌ی قصه‌گویی با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و آموزش و پرورش در شهرستان آبادان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان، مرضیه ململی نوترکی مسئول کانون شماره 3 آبادان با اعلام این خبر گفت: در راستای همکاری‌های متقابل کانون و آموزش و پرورش بر اساس ابلاغیه‌ای که آموزش و پرورش در خصوص اجرای مسابقات قصه‌گویی به مدارس خود پیرامون توانمندسازی دانش آموزان در زمینه قصه‌گویی ارسال کرده بود کانون با توجه توانایی در انتقال تجربه‌ی اجرای فعالیت قصه‌گویی به‌عنوان یکی از برنامه‌های مهم مراکز کانون در این طرح مشارکت کرد و با دعوت از یکی از دبستان‌های شهرستان آبادان طرح توانمندسازی دانش آموزان درزمینه ی قصه و قصه‌گویی در کانون شماره 3 آبادان اجرا شد.

وی با بیان این‌که، طرح توانمندسازی دانش آموزان در زمینه‌ی قصه‌گویی در دو مرحله اجرا شد پیرامون این طرح توضیح داد: در مرحله‌ی نخست مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به دبستان دولتی نواب صفوی به‌عنوان اولین مدرسه انتخاب شده مراجعه و ضمن ارائه نکات کلیدی قصه‌گویی به دانش آموزان، یک نمونه قصه کودک را برای بچه‌ها قصه‌گویی کردند.

ململی نوترکی ادامه داد: در مرحله دوم دانش آموزان علاقه‌مند پس از انتخاب قصه‌ی مورد علاقه و تمرین آن به کانون مراجعه و داستان‌های خود را در حضور مربیان قصه‌گویی کردند و کارهای آن‌ها ارزیابی شد.

این مسئول فرهنگی یادآور شد: ستاره بابا رحمتی به همراه 5 دانش‌آموز آبادانی دیگر به‌عنوان نفرات برتر این طرح انتخاب و به‌عنوان قصه‌گوهای برگزیده به اداره آموزش پرورش آبادان معرفی شدند.

گفتنی است: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شهرستان آبدان، 4 مرکز ثابت دارد که  با ارائه فعالیت‌های فرهنگی، هنری با مخاطبین کودک و نوجوان خود ارتباطی نزدیک برقرار می‌کند.

مربیان کانون در این مراکز علاوه بر امانت دادن کتاب به ارائه 40 عنوان فعالیت فرهنگی هنری همچون: قصه‌گویی، شعرخوانی، نمایش عروسکی، پخش فیلم، تهیه روزنامه دیواری، کتاب‌خوانی، نقاشی، سفالگری، گفتگوهای آزاد و ... برای کودکان و نوجوانان می‌پردازند.