با شعار «طبیعت سبز، زندگی زیبا» در چهار ومحال و بختیاری

28 هزار عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مروجان و محافظان افتخاری طرح «همیار طبیعت» می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان: فرزاد رحیمی مدیر کل کانون از اجرای طرح همیاران طبیعت در مرکز فرهنگی هنری اردل  و مراکز کانون استان خبر داد.   
وی با تاکید بر آگاهی بخشی به کودکان و نوجوانان در خصوص حفظ منابع طبیعی، دادن مسوولیت به این قشر را از جمله موارد موثر در به ثمر رسیدن اهداف حفاظت از محیط زیست عنوان کرد و افزود: نهادینه کردن فرهنگ حفظ طبیعت به عنوان یک ارزش ملی، اجتماعی و شخصیتی در کودکان و نوجوانان از جمله برنامه های هدفمند کانون در آموزش به اعضا محسوب می شود.
مدیر کل کانون حضور کارشناسان آموزشی منابع طبیعی در مراکز را از جمله تعاملات اداره کل کانون با اداره کل منابع طبیعی استان نام برد و آموزشهای این کارشناسان در مراکز کانون را از برنامه های جنبی آشنایی اعضا با طبیعت استان دانست.
وی برگزاری کارگاههای آشنایی با طبیعت، قصه گویی، معرفی کتابهای مرتبط با محیط زیست، نمایش فیلم، برگزاری کارگاههای هنری سفال و نقاشی، کارگاههای کاردستی و... را از جمله فعالیتهای مراکز کانون در راستای حفظ منابع طبیعی عنوان کرد.
گفتنی است طرح «همیار طبیعت» طرحی مشارکتی میان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و منابع طبیعی استان است که تا کنون 4 هزار دانش آموز در استان به عنوان محافظ و مروج افتخاری عضو این طرح شده اند و قرار است 28 هزار نفر عضو ثابت مراکز کانون استان نیز در این طرح شرکت کنند و به عنوان همیار طبیعت از محیط زیست خود حفاظت کنند.