در طرح کانون‌مدرسه:
آینه‌های کاغذی، نشریه شد

64 دانش‌آموز پایه سوم مدارس نبوت و پیروزی شهرستان سمنان در طرح کانون‌مدرسه، درس نور و مشاهده اجسام را در قالب فعالیت نشریه دیواری تجربه کردند.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان، فاطمه حافظی مسئول مرکز فرهنگی‌هنری شماره یک کانون سمنان از اجرای منظم و هدفمند طرح کانون‌مدرسه ویژه دانش‌آموزان مقطع ابتدایی خبر داد و گفت: برای 64 دانش‌آموز دو پایه سوم دبستان نبوت و پیروزی، پیرامون درس علوم با موضوع «نور و مشاهده اجسام»، طرح آینه‌های کاغذی انجام شد.

حافظی در ادامه افزود: این طرح به‌شکل گروهی در قالب فعالیت نشریه دیواری اجرا شد و دانش‌آموزان پس از آشنایی با مفاهیمی مانند نور، سطح، آینه و... در فضای مرکز به مشاهده خود در سطوح مختلف پرداختند.

مسئول مرکز  فرهنگی‌هنری کانون سمنان همچنین اظهار داشت: اعضا پس از مطالعه کتاب «خودم را می‌بینیم» نوشته‌ی «ویکی کاب»، متن‌های انتخابی خود را روی آینه‌های کاغذی که در دست داشتند، نوشتند و در پایان آینه‌های کاغذی روی صفحه نشریه دیواری، نصب و در معرض دید همگان قرار گرفت.

گفتنی است دانش‌آموزان پایه دوم این مدارس نیز با شرکت در این طرح، با موضوع «آب، مایه حیات» نشریه دیواری تهیه کردند.

اعضا در این جلسه از طرح با انجام آزمایش‌های ساده با شکل و خاصیت آب آشنا شدند و در ادامه روی کاغذهای سفید و آبی به شکل قطره‌های آب، مطالبی را که فرا گرفتند نوشتند و برخی هم با این موضوع نقاشی کشیدند. در پایان طرح‌های کاغذی در کنار هم قرار گرفت و به‌صورت یک نشریه دیواری علمی درآمد.