آخرين خبرها
۱۳۹۵/۱۲/۳- ۱۰ : ۲۱

داستان‌های فلسفی بر نهاد کودک اثر گذارند
مقاله «بررسی نقش داستان‌های فلسفی در پرورش تفکر انتقادی در کودکان و نوجوانان دانش‌آموز» به قلم جعفر کریمی که در بخش علمی نوزدهمین جشنواره قصه‌گویی ارایه شد نشان می‌دهد استفاده از داستان‌های فلسفی به دلیل ماهیت کودک‌پذیری و هماهنگ بودن با فطرت کودکان تاثیر بیشتری را بر نهاد کودکان می‌گذارد.
۱۳۹۵/۱۲/۳- ۹ : ۱۶

آغاز داوری بخش دانشجویی دهمین جشنواره پویانمایی
داوری بخش دانشجویی مسابقه‌ی ایران دهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران از روز 4 اسفند آغاز می‌شود.
۱۳۹۵/۱۲/۲- ۱۴ : ۴

قصه‌گویی آموزشی راهی برای تقویت ذهن
فائزه فیض در مقاله‌ای با نام «قصه‌گویی جزیره‌ای گمشده در آموزش و پرورش ایران» معتقد است قصه‌گویی آموزشی، یکی از شیوه‌ها و راه‌کار‌هایی است که علاوه بر تقویت ذهن و ارایه خلاقانه داستان، باعث جلب توجه و تمرکز حواس 100 درصدی کودکان به موارد آموزشی می‌شود.
۱۳۹۵/۱۲/۲- ۱۳ : ۴۱

لزوم ارایه خدمات کانون به سایر بخش‌های نظام تعلیم و تربیت
خدمات مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان باید به سایر بخش‌های نظام تعلیم و تربیت تسری یابد تا شرایط حاکم برآن یعنی ایجاد محیطی شاد و با نشاط برای کودکان برای ترغیب به مطالعه است تقویت شود.
۱۳۹۵/۱۲/۲- ۱۲ : ۳۱
قصه‌گوی فرانسوی؛
بزرگ‌سالان فرانسوی هم قصه می‌شنوند
بنا بر یک رسم قدیمی، قصه‌گویان فرانسوی ضمن حضور در کافه‌ها و رستوران‌ها برای بزرگسالان قصه می‌گویند.
۱۳۹۵/۱۲/۲- ۱۲ : ۲۴
ادامه اجرای تئاتر برای دانش‌آموزان
«خوزه» به مدرسه‌های تهران رفت
نمایش «خوزه» به نویسندگی و کارگردانی امیر مشهدی‌عباس این روزها در مدرسه‌های شهر تهران به اجرا در آمده است.
۱۳۹۵/۱۲/۲- ۱۲ : ۰
داور اندونزیایی جشنواره قصه‌گویی:
قصه‌گویی یک درمان کننده است
مورتی بنانتا داور اندونزیایی نوزدهمین جشنواره بین‌المللی قصه گویی کانون گفت: قصه‌گویی موجب می‌شود دل انسان‌ها به هم نزدیک‌تر و رابطه صمیمانه‌ای بین آن‌ها ایجاد شود،
۱۳۹۵/۱۲/۲- ۱۰ : ۳۵
مدیرعامل کانون معتقد است:
حراست دیده‌بان مطمئن مدیریت سازمان
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان حراست خوب در سازمان‌ را به مثابه دیده‌بانی دانست که باعث ایجاد امنیت فیزیکی و روانی در میان کارکنان مجموعه می‌شود.
۱۳۹۵/۱۲/۲- ۱۰ : ۹

سه‌گانه‌ی « سیاه‌دل» رونمایی می‌شود
آیین رونمایی از کتاب «مرگ سیاه دل» نوشته‌ی کورنلیا فونکه با حضور شقایق قندهاری به عنوان مترجم این سه گانه سه‌شنبه سوم اسفند 95 برگزار می‌شود.
۱۳۹۵/۱۲/۲- ۹ : ۲۳

مهلت ارسال تصویرگری به براتیسلاوا تا 7 اسفند تمدید شد
تصویرگران ایرانی تا 7 اسفند فرصت دارند آثار خود را برای ارسال به مسابقه‌ی براتیسلاوا 2017 به بخش بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ارسال کنند.
۱۳۹۵/۱۲/۱- ۱۲ : ۳۲

شش مقاله تخصصی قصه‌گویی در سمینار علمی جشنواره ارایه شد
شش مقاله برتر نوزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی، بعد از ظهر روز 30 بهمن هم‌زمان با چهارمین روز برگزاری این جشنواره ارائه شد، قرار است هم‌زمان با مراسم پایانی، سه مقاله برگزیده معرفی شود.
۱۳۹۵/۱۲/۱- ۱۱ : ۲۴

کتابچه نوزدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون منتشر شد
کتا‌بچه نوزدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت.
۱۳۹۵/۱۲/۱- ۱۱ : ۱۴
مدیرعامل کانون:
تقویت پیوند قصه‌گویی و فرآیندهای آموزشی، محیط‌های یادگیری را بانشاط می‌کند
تقویت پیوند و همبستگی میان هنر قصه‌گویی و فرآیندهای آموزشی، محیط‌های یادگیری را بانشاط و لذت‌بخش می‌کند.
۱۳۹۵/۱۲/۱- ۱۱ : ۱۰

برترین‌های نوزدهمین جشنواره قصه‌گویی کانون معرفی شدند
نوزدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روز اول اسفند با معرفی برگزیدگان در بخش‌های ملی، بین‌الملل و مقاله‌نویسی به‌کار خود پایان داد.
۱۳۹۵/۱۲/۱- ۱۱ : ۶
داور بخش ملی نوزدهمین جشنواره قصه‌گویی مطرح کرد:
ضرورت تقویت بخش نظری در حوزه قصه‌گویی
سیدعلی کاشفی خوانساری معتقد است اگر نهادهایی مانند پژوهشگاه‌های مردم‌شناسی، دانشکده‌های نمایش و ادبیات کودک و امور تربیتی به جشنواره مرتبط شوند یا اداره کل فرهنگی و هنری آموزش و پرورش در معرفی قصه‌گوهای نوجوان مشارکت داشته باشد می‌توانیم شاهد ارایه آثار بهتری در جشنواره قصه‌گویی باشیم.
۱۳۹۵/۱۲/۱- ۹ : ۱۳
داور آلمانی جشنواره قصه‌گویی؛
قصه خوب به فرهنگ‌های دیگر منتقل می‌شود
نوبرت کوبر، قصه‌گو، محقق و داور بخش بین‌الملل این دوره از جشنواره قصه‌گویی معتقد است قصه‌های خوب پویا و قابل انتقال هستند. همان ویژگی که قصه‌های ایرانی دارند و می‌توان آن‌ها را به فرهنگ‌های دیگر نیز منتقل کرد.
۱۳۹۵/۱۲/۱- ۹ : ۹

قصه‌گویی نیاز به نشاط دارد
داوران بخش ملی و بین‌الملل نوزدهمین جشنواره‌ی بین‌المللی قصه‌گویی ضمن دیدار با شرکت‌کنندگان این رقابت به بیان نکاتی با هدف بهبود کیفیت ارایه‌ی آثار پرداختند.
۱۳۹۵/۱۲/۱- ۸ : ۵۴
عادل بزدوده
بچه‌ها را قصه‌گو تربیت کنیم
عادل بزدوده حضور نوجوانان قصه‌گو در بخش ملی نوزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون را مهم‌ترین اتفاق این جشنواره می‌داند و معتقد است در آینده ثمره این حرکت مثبت را می‌بینیم.
۱۳۹۵/۱۲/۱- ۸ : ۴۴
بهنوش بساک‌کاظمی:
جشنواره قصه‌گویی گنجینه تجربه‌های کانون است
بهنوش بساک‌کاظمی که 21 سال سابقه قصه‌گویی را در کارنامه فعالیت‌هایش دارد، با اشاره به ویژگی‌های جشنواره قصه‌گویی، گفت: این رویداد فرهنگی را می‌توان گنجینه تجربه‌های کانون دانست که تجربه‌های افراد متخصص به صورت یک‌جا در ظرف آن جمع و موجب غنی و عمیق شدن جشنواره می‌شود.
۱۳۹۵/۱۲/۱- ۸ : ۳۸

حضور 11 قصه‌گو در مراکز فرهنگی و آموزشی تهران
یازده قصه‌گو هم‌زمان با آخرین روز نوزدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در شیرخوارگاه آمنه، مرکز شماره 31، آسایشگاه کهریزک و موزه عروسک‌های ملل برای مخاطبانشان قصه‌گویی کردند.