دیدگاه
۱۳۹۵/۱۲/۱۵- ۱۱ : ۴۷
مدیرعامل کانون در پیامی تبیین کرد
بلوغ پویانمایی ایران پیش روی هنرمندان جهان
مدیرعامل کانون، به مناسبت گشایش دهمین دوره جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران در پیامی گفت: هنرمندان انیمیشن در ایران، با گذر از تنگناهای سیاسی گوناگون و پشت سر گذاشتن شرایط تک قطبی، به شاخص‌های جدیدی دست یافته‌اند که می‌تواند بلوغ و ظرفیت‌های نهفته در این حوزه را پیش روی دوست‌داران فرهنگ کشور و جامعه‌ی بین‌الملل ترسیم کند.
۱۳۹۵/۱۲/۱- ۱۱ : ۱۴
مدیرعامل کانون:
تقویت پیوند قصه‌گویی و فرآیندهای آموزشی، محیط‌های یادگیری را بانشاط می‌کند
تقویت پیوند و همبستگی میان هنر قصه‌گویی و فرآیندهای آموزشی، محیط‌های یادگیری را بانشاط و لذت‌بخش می‌کند.
۱۳۹۵/۱۱/۲۶- ۹ : ۴۶
به بهانه‏ آغاز نوزدهمین جشنواره‏ بین‌المللی قصه‏گویی کانون
قصه ‏گویی، جان هنرهای مردمی
امروزه عبارت هنر مردمی، به معانی گوناگون و با مصادیق متنوع در افواه جاری است، برخی از این عبارت، هنری را مراد می‏کنند که بخش عمده‏ای از بدنه‏ مردم را مخاطب گرفته‏ است، بدنه‏ای که لزوماً از پرورش هنری بالایی بهره‏مند نیستند و چه بسا از ملاک‌های آکادمیک یا منتقدانه‏ هنری بی‏خبر باشند.
۱۳۹۵/۱۱/۲۰- ۱۷ : ۲۰
دیدگاه‌های مدیرعامل:
جایگاه و حقوق زنان در کانون
متن حاضر، سخنرانی علیرضا حاجیان‌زاده، مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان ‌و نوجوانان است که در سفر به استان اردبیل و در جمع مربیان و کارشناسان کانون ایراد شده است.
۱۳۹۵/۱۰/۲۸- ۹ : ۵۱
مدیرعامل خبر داد
فعال‌کردن سالن‌های تئاتر در دستور کار کانون پرورش فکری
گسترش دامنه تولید تئاترهای حرفه‌ای و فعال‌کردن سالن‌های نمایشی در سراسر کشور در دستور کار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قرار گرفته است.
۱۳۹۵/۱۰/۲۷- ۹ : ۵۵
حسن دولت‌آبادی:
جای پژوهش‌های کاربردی در قصه‌گویی خالی است
هنر قصه‌گویی برای دست‌یابی به تفکر خلاق و شیوه‌های جدید نیازمند پژوهش‌های کاربردی است.
۱۳۹۵/۱۰/۲۶- ۹ : ۵۶
اهمیت تقویت حس مسوولیت‌پذیری اعضای نوجوان کانون
مدیرعامل: نوجوانان به فضاهای جدید نیاز دارند
کمک گرفتن در اداره کارگاه‌ها از نوجوانان و ایجاد فضاهای جدید غیر از فعالیت‌های جاری برای نوجوانان باعث می‌شود آن‌ها در مراکز کانون احساس تشخص کنند و مسوولیت پذیری‌شان افزایش یابد.
۱۳۹۵/۹/۲۹- ۱۰ : ۳۹
مدیرعامل در جمع مربیان و کارشناسان کرمان:
آموزش مدارس با کانون، لذت بخش‌تر می‌شود
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اجرای طرح کانون مدرسه را فعالیتی برای لذت‌بخش‌تر شدن آموزش به دانش‌آموزان مدارس عنوان کرد.
۱۳۹۵/۹/۲- ۹ : ۲۳
مدیرعامل در بجنورد:
چشم انداز 10 ساله کانون تدوین و به تصویب رسید
رویکردهای کتاب و کتاب‌خوانی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با نگاه به مفاهیم سند چشم‌انداز ترسیم شد.
۱۳۹۵/۸/۲۷- ۱۳ : ۳۵
یادداشت مدیرعامل کانون به مناسبت هفته کتاب:
به احترام کتاب، کلاه از سر برداریم
مدیرعامل کانون معتقد است: والدینی که به احترام کتاب، کلاه از سر بردارند، نسلی را تربیت خواهند کرد که با کتاب نه تنها بیگانه نیست، بلکه مطالعه‌ی آزاد را به عنوان بخش پرنشاط و زنگ تفریح طلایی دنیای کودکانه می‌شناسد.
۱۳۹۵/۸/۹- ۱۳ : ۵
مدیرعامل:
همه کودکان و نوجوانان ایران مخاطب کانون‌اند
گسترش دامنه مخاطبان یکی از مهم‌ترین سیاست‌های راهبردی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که در چشم‌انداز ده ساله این نهاد فرهنگی نیز مورد توجه قرار گرفته است.
۱۳۹۵/۶/۱۴- ۱۰ : ۴۵
مدیرعامل موسسه‌ی شهر کتاب:
توسعه‌‌ی فردی و اجتماعی نیاز امروز کشور است
مدیرعامل موسسه‌ی شهر کتاب توسعه‌ی فردی و اجتماعی را یکی از مهم‌ترین نیازهای جامعه‌ی امروز دانست که با یادگیری دایم و نوبه‌نو شدن می‌توان به آن دست یافت.
۱۳۹۵/۵/۲۴- ۱۴ : ۵۱

ایجاد شوق و خلاقیت، ویژگی‌های اسباب‌بازی خوب
در ایام جشنواره‌ی ملی اسباب‌بازی برخی از صاحب‌نظران این عرصه در قالب گفت‌و‌گو و یادداشت، نکاتی را درباره‌ی اسباب‌بازی مناسب برشمردند. در ادامه، دیدگاه یکی از پیش‌کسوتان این حوزه را می‌خوانید.
۱۳۹۵/۵/۲۱- ۱۲ : ۳۶
شبنم رحمتی؛ روزنامه‌نگار اجتماعی
اسباب‌بازی، مفری برای کودکان با نیازهای خاص
رحتمی، روزنامه‌نگاری است که دغدغه‌هایش در زمینه‌های اجتماعی از جمله مسایل کودکان، همواره در روزنامه‌های محل کارش بازتاب داشته است. او در گفت‌وگویی کوتاه، درباره‌ی وضعیت اسباب‌بازی‌های کودکان با نیازهای خاص سخن گفته است.
۱۳۹۵/۵/۱۹- ۱۲ : ۴۶
حسن دادشکر:
جسم و ذهن کودک با اسباب‌بازی رشد می‌کند
اسباب‌بازی هر گروه سنی باید دارای جنس، کیفیت و ظاهر متناسب با همان سن باشد. اسباب‌بازی نقش مهم، سازنده و زیبایی در ذهن کودکان دارد، به‌خصوص اسباب‌بازی‌های کاربردی که در روند بازی مفاهیم اصلی و اساسی زندگی را به کودک یاد می‌دهد.
۱۳۹۵/۴/۱۹- ۱۰ : ۴۵
پیام مدیرعامل کانون به مناسبت روز ملی ادبیات کودک
به احترام پیرمرد قصه‏‌گو، کتاب بخوانیم
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در پیامی به مناسبت 18 تیر گفت: به احترام روز ملی ادبیات کودک، ساعتی بیشتر مطالعه خواهیم کرد و آرامش و لذت خواندن را نثار روح بلند مردی می‏کنیم که بچه‏ها را از صمیم قلب دوست داشت.
۱۳۹۵/۲/۲۷- ۱۵ : ۵۳
تاکید رییس مرکز پژوهش‌های علوم انسانی‌اسلامی صدرا:
نتیجه پیوند کانون و آموزش و پرورش محسوس باشد
رییس مرکز پژوهش‌های علوم انسانی‌اسلامی صدرا گفت: نتیجه پیوند کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و وزارت آموزش و پرورش در محصولات و فعالیت‌های کانون محسوس باشد.
۱۳۹۵/۲/۱۳- ۱۲ : ۳۷
پیام مدیرعامل کانون به مناسبت هفته بزرگداشت معلم؛
راه هر روزه‌ی ما از سبزه‌زار کتابخانه می‌گذرد
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در پیامی به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم تاکید کرد: چه سعادتی برتر از این‌که راه هر روزه‌ی ما از سبزه‌زار کتابخانه می‌گذرد.
۱۳۹۴/۱۲/۲۲- ۱۰ : ۴۳
مدیرعامل در گردهم‌آیی مدیران تشریح کرد:
مفاهیم کلی سند چشم‌انداز افق 1404 کانون
مفاهیم کلی چشم‌انداز 10ساله کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان از سوی مدیرعامل در گردهم‌آیی سراسری معاونان، مشاوران و مدیران کل تشریح شد.
۱۳۹۴/۱۲/۱۶- ۱۷ : ۱۳
مدیرعامل:
به‌خود ببالیم که کودکی را از یاد نبرده‌ایم!
فرصت ارتباط چهره به چهره و مستمر با کودکان و نوجوانان، همراهی با آنان و خانه کردن در دل‌هایشان، نعمتی است که خداوند به کانونی‌ها و به ‌ویژه مربیان هنرمند و دلسوز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان عطا فرموده است. گویی خداوند مهربان این فرصت را فراهم کرده است تا در گیرودار مشکلات و پیچ و خم‌های زندگی ماشینی، بتوانیم لحظاتی سرشار از هنر و ادبیات و آمیخته با مهربانی و امید به فردایی بهتر را تجربه کنیم.